Kolem českých silnic je asi 30 tisíc zbytečných dopravních značek. Odstranit je mohou jen správci

V Česku stojí kolem silnic podle Ústředního automotoklubu zbytečně moc dopravních značek. Odhadem jde zhruba o 30 tisíc cedulí. Na jejich velký počet několik let upozorňuje také policie. Stěžují si na to i někteří řidiči.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značky (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

„Dopravních značek je hodně,“ říká jeden z řidičů. Jiný dodává: „Některé jsou zbytečné, nepřehledné, ale člověk je na to zvyklý.“

Přehlednější doprava, víc parkovacích míst. Most zruší desítky dopravních značek

Číst článek

Jenom v Praze je míst přeplněných značkami několik. Třeba na Kunratické spojce je za sebou řada cedulí, které omezují maximální povolenou rychlost.

„Jsou tak rychle za sebou, že leckdo by musel razantně brzdit, což je nebezpečné,“ vysvětluje Radiožurnálu dopravní expert ÚAMK Igor Sirota.

Mapovat podobná místa se snaží také policie. Zbytečné značky ale odstranit nesmí. „Policie je pouze dotčeným orgánem, který vydává stanovisko. To stanovisko není pro správní orgán závazné,“ vysvětluje Sabina Budrová z policejního prezidia.

Značky tak můžou odstranit jen správci, tedy obce, kraje nebo stát. Na podnět policie ale sundají vždy asi jen polovinu zbytečných cedulí. 

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme