Embéčko s diplomatickou značkou. Britská velvyslankyně vydražila své ikonické auto za 610 000

Tisíc malých bolestí - tak se Čechoslováci zpočátku posmívali ikonickému embéčku. Netušili, že za 50 let ho bude řídit britská velvyslankyně. A to často a ráda. Jan Thompsonová ve své funkci ale zkraje ledna skončila, a tak byl její diplomatický sedan na prodej.

Praha (Aktualizováno: 13:04 10. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě kočky a šedé embéčko z roku 1968 si velvyslankyně Thompsonová pořídila do britských prostor.

Thompsonová byla trošku punková velvyslankyně. Diplomacie se mění, říká exvelvyslanec Žantovský

Číst článek

Ve funkci začátkem ledna skončila a začíná balit. Kočky si vezme s sebou zpátky do Velké Británie, se svým embéčkem ale na ostrovy nepojede.

Československý veterán tu zůstane. 

„Mám i jaguár, to je moje oficiální auto. Ale tohle embéčko je nejblíže mému srdci a je to auto, které jsem používala o víkendech a dovolených. Miluju ho, protože mi připomíná československou historii,“ vysvětlila Radiožurnálu velvyslankyně.

„Jezdila jsem po celé republice. Asi nejdál jsem byla v Českém Krumlově. To bylo před pár lety, bylo hodně teplo, trvalo mi to sedm hodin. Tohle auto navíc nemá klimatizaci.“ A ani navigaci. „Bylo to těžké,“ říká se smíchem česky Thompsonová.

Velvyslankyně si embéčko chtěla nejprve vzít zpátky do Spojeného království s sebou. „Ale tohle auto tu strávilo 50 let a patří sem. Tak jsem se rozhodla ho vydražit a získané peníze věnovat charitě Sue Ryder,“ vysvětluje diplomatka.

Nakonec se podařilo získat 610 000 korun. Kdo je kupcem, není známo.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme