V Německu prohledávali kanceláře Fiatu a dalších automobilek. Jsou podezřelé z manipulací s emisemi

Prokurátoři ve Frankfurtu nad Mohanem prohledávali kanceláře italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles a dalších firem. Jde o součást mezinárodního vyšetřování, které se týká podezření z manipulace s výfukovými emisemi. Příslušný software k manipulaci se našel v motorech aut značek Fiat, Alfa Romeo, Jeep a Iveco, uvedla ve středu agentura Reuters. První tři uvedené značky spadají pod Fiat Chrysler Automobiles.

Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská automobilka Fiat

Prokurátoři ve Frankfurtu nad Mohanem prohledávají kanceláře italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles a dalších firem. | Zdroj: Reuters

Kancelář státního zástupce informovala, že se vyšetřování zaměřuje na jednotlivce v mezinárodní automobilce a v mezinárodním výrobci užitkových vozů, aniž Fiat Chrysler Automobiles či Iveco přímo jmenovala. Mezinárodní vyšetřování koordinuje unijní agentura pro justiční spolupráci Eurojust.

Zavádějící informace a zákon o ochraně přírody. Volkswagenu hrozí v Kanadě pokuta 3,4 miliardy

Číst článek

Zmíněný software byl zjištěn v motorech Multijet o obsahu 1,3 a 1,6 litru, které se používají ve vozech značky Alfa Romeo, Jeep i Fiat, a dále v dieselových motorech, kterými jsou vybaveny užitkové vozy značek Iveco a Fiat.

Vozy s těmito motory splňují emisní testy, při jízdě na silnici software škodlivé látky automaticky zvýší.

V září 2015 propukl rozsáhlý emisní skandál, když německý koncern Volkswagen v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že zhruba do 11 milionů aut s naftovým motorem po celém světě nainstaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme