Automobilka Ford oslavila výrobu Mustangu s číslem 10 000 000. První sjel z výrobní linky v roce 1964

Americká automobilka Ford Motor ve středu oslavila výrobu desetimiliontého vozu Mustang ve svém sídle ve Flat Rock, kde se tento legendární sportovní vůz vyrábí. Modely mustangu z let 1964 až po ty nynější se seřadily na parkovišti před budovou vedení firmy a pak se průvod za doprovodu policie vydal na třicetiminutovou jízdu do komplexu Flat Rock.

Dearborn (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetimiliontý vůz Ford Mustang | Zdroj: ČTK/AP

Tam byly vozy na parkovišti sestaveny do číslovky 10 000 000, kde tečkami (v USA čárkami) byly první vyrobený Mustang s VIN 001 a kabriolet Mustang GT s šestistupňovou manuální převodovkou. Oba vozy mají stejnou, bílou barvu, osmiválcový motor a manuální převodovku.

Mustang je v poslední tři roky nejprodávanějším sportovním automobilem na světě, uvedla agentura AP. V Evropě je americká automobilka začala oficiálně prodávat poprvé v roce 2015.

Fordy Mustang sestavené do číslovky 10 000 000, kde tečkami (v USA čárkami) byly první vyrobený Mustang s VIN 001 a kabriolet Mustang GT s šestistupňovou manuální převodovkou. | Zdroj: ČTK/AP

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme