Pořadatelé před frankfurtským autosalonem posilují bezpečnost, obávají se protestů ekologů

Autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem se chystá na případné protesty ekologů. Už na začátku září zničili aktivisté na okraji Frankfurtu asi 40 luxusních aut. Na výstavišti proto dohlíží na bezpečnost víc než stovka pracovníků ostrahy, připravena k zásahu je i tamní policie.

Od zpravodaje z místa Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První demonstraci plánují ekologové na tuto sobotu 14. září, kdy se na autosalonu očekává největší návštěvnost. | Zdroj: Reuters

Aktivisté zatím před hlavním vchodem na autosalon nafoukli velký černý balón s bílým nápisem CO2. Snaží se tím upozornit na stále se zvyšující počet oxidu uhličitého v ovzduší.

Podle názoru ekologické organizace BUND německý automobilový průmysl vyrábí příliš mnoho aut, což má podle ní negativní vliv na životní prostředí. Chce proto, aby automobilky přestaly vyrábět hlavně velké těžké SUV vozy.

Peugeot, Volvo nebo Toyota. Jedenáct velkých značek odmítlo účast na frankfurtském autosalonu

Číst článek

První demonstraci plánují ekologové na sobotu 14. září, kdy se na autosalonu očekává největší návštěvnost. Frankfurtská policie varuje, že aktivisté při demonstracích často používají různá kladiva, dlažební kostky a rozbíjejí jimi skla automobilů.

Podobné protesty už byly ve Frankfurtu před dvěma lety, kdy před pavilonem automobilky BMW protestovali aktivisté Greenpeace.

Pořadatelé autosalonu proto přijali bezpečnostní opatření, některé ulice vedoucí k frankfurtskému výstavišti hlídá ostraha, někde jsou připravené kovové zábrany. Před hlavním vchodem stojí policie a u každého dalšího vchodu je opět několik pracovníků ostrahy.

Pečlivé kontroly jsou pak i uvnitř výstaviště. Kontrolují se zavazadla všem novinářům i dalším příchozím. Novinář se po výstavišti mohou pohybovat jen s unikátním čárovým kódem, který dostanou při registraci na autosalon. Tento kód musí ukázat ostraze při každém vstupu i odchodu z haly, pořadatelé tak mají přehled o tom, kolik lidí se kde pohybuje.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme