Změny ve vedení Hyundai v Česku. Po devíti letech odchází ředitel Vošický

České zastoupení automobilky Hyundai po úterní dohodě opustí generální ředitel Vladimír Vošický. U dovozce působil od roku 2010, když k němu přešel od značky Ford. Firma to uvedla v krátkém prohlášení. Jméno nástupce neoznámila.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo automobilky Hyundai

Logo automobilky Hyundai | Foto: Kim Hong-Ji | Zdroj: Reuters

Pod Vošického vedením se výrazně zvýšily prodeje značky, ale proslul také kontroverzní srovnávací reklamní kampaní s domácí Škodou, obviňováním ostatních značek z manipulace s prodejními statistikami nebo spory s některými prodejci Hyundai o prodejní bonusy.

Do Hyundai ČR letos v únoru nastoupil nový prezident Kim Alex Jong-čin, který dosud působil ve slovenské pobočce Hyundai. Jeho předchůdce Sir Pjung-kwon se po více než čtyřletém působení v Hyundai Motor Czech vrátil zpět do centrály mateřské společnosti v Soulu.

Hyundai loni zaznamenala pokles prodeje o čtyři procenta na 20 476 nových osobních aut, což představuje třetí příčku na trhu za Škodou a Volkswagenem. Automobilka část své evropské produkce vyrábí v Nošovicích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme