Automobilka Fiat Chrysler přerušila kvůli koronaviru výrobu aut v srbské továrně. Chybí jí součástky z Číny

Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) přerušila výrobu ve své továrně v Srbsku kvůli nedostatku součástek z Číny, který je důsledkem tamní epidemie nového typu koronaviru. Firma to oznámila v pátek. Je to první pozastavení provozu továrny, k němuž některá z automobilek v Evropě kvůli koronaviru přikročila, upozornila agentura Reuters.

Milán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská automobilka Fiat | Zdroj: Reuters

Šéf FCA Mike Manley už minulý týden varoval, že výpadky v dodávkách automobilových součástek z Číny by mohly do dvou až čtyř týdnů ohrozit výrobu v jedné z evropských továren podniku. Neupřesnil však, kterého závodu se riziko týká.

Továrna FCA v jihosrbském městě Kragujevac vyrábí automobily Fiat 500L. V loňském roce činila produkce závodu 40 tisíc vozů, což odpovídalo čtvrtině jeho výrobní kapacity, napsala agentura Bloomberg s odvoláním na srbská média.

Součástky vyráběné v Číně se používají při montáži milionů aut po celém světě. Významným centrem výroby automobilových součástek je čínská provincie Chu-pej, která je nyní epicentrem epidemie koronaviru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme