Automobilka Hyundai prodlouží odstávku do 14. dubna. Jen se na dva dny otevře převodovkárna

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku prodlouží kvůli pandemii nového typu koronaviru odstávku výroby o týden. Opět by se měla rozjet po Velikonocích v úterý 14. dubna v 06.00. Oznámil to mluvčí automobilky Pavel Barvík. Odstávka tak bude pokračovat i u většiny subdodavatelů firmy.

Nošovice (Frýdecko-Místecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo automobilky Hyundai | Foto: Kim Hong-Ji | Zdroj: Reuters

„Stále platí, že zaměstnancům bude náležet náhrada mzdy ve výši 70 procent průměrného výdělku,“ uvedl Barvík. Výroba v závodě je dočasně pozastavena od pondělí 23. března.

Kopřivnická Tatra vyrábí dál. Automobilka zatím neplánuje omezovat kvůli koronaviru svůj provoz

Číst článek

Část zaměstnanců v Nošovicích ale v pondělí a úterý do práce půjde. „Dvoudenní výjimku má oddělení převodovkárny z důvodů nutnosti zajištění dodávek pro naše partnery. Od středy se připojí k odstávce. Na dvou směnách se celkem jedná o zhruba 180 zaměstnanců,“ uvedl Barvík.

Převodovkárna dodává výrobky také sesterskému závodu KIA ve slovenské Žilině, který bude znovu vyrábět už od pondělí 6. dubna.

Nošovická automobilka zahájila první českou výrobu vozu na elektrický pohon. Do haly se jede vláčkem

Číst článek

Hyundai ve slezských Nošovicích zaměstnává přibližně 3300 lidí, dalších asi 8700 zaměstnanců pracuje u jejích subdodavatelů.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Automobilka tam v březnu zahájila výrobu vozu Kona Electric, prvního automobilu na elektrický pohon sériově vyráběného v České republice. Kromě něj v závodě produkuje typ Hyundai Tucson a několik verzí modelu Hyundai i30. Automobilka vyrábí 1500 aut denně, loni vyprodukovala 309 500 vozů.

Výrobu zastavily automobilky a výrobci automobilových dílů po celé Evropě. V Česku nevyrábějí například i automobilky Škoda Auto a Toyota Peugeot Citroën Automobile. Škoda Auto už rovněž oznámila prodloužení odstávky výroby, a to minimálně do 14. dubna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme