Volkswagen prodloužil termín, do kdy nechá v Německu zavřené továrny zavřené, o čtyři dny

Německá automobilka Volkswagen kvůli koronaviru prodlužuje odstávku svých továren v Německu o čtyři pracovní dny, uzavírka tak potrvá přinejmenším do 9. dubna. Výrobce aut rozhodnutí v tiskovém prohlášení vysvětlil propadem poptávky po vozidlech a problémy s dodávkou dílů, napsala agentura Reuters.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropským majitelům aut, jichž se týká emisní skandál Volkswagenu, firma nabídne dodatečnou dvouletou záruku, ale žádné odškodné.

Evropským majitelům aut, jichž se týká emisní skandál Volkswagenu, firma nabídne dodatečnou dvouletou záruku, ale žádné odškodné. | Foto: Fabian Bimmer | Zdroj: Reuters

Opatření se v Německu týká výroby osobních aut, užitkových vozů a také koncernové výroby komponentů v továrnách v Drážďanech, Emdenu, Osnabrücku, Wolfsburgu, Cvikově, Hannoveru, Braunschweigu, Kasselu, Salzgitteru a Saské Kamenici. Delší odstávka postihne zhruba 80.000 zaměstnanců, jejichž pracovní úvazky byly zkráceny. V plánu je ukončit zkrácené úvazky noční směnou z 9. na 10. dubna.

Volkswagen uzavře kvůli koronaviru své evropské závody. Výroba ve Škoda Auto skončí již ve středu

Číst článek

Volkswagen rovněž uvedl, že se pečlivě připravuje na opětovné spuštění výroby a že v této věci chystá výrazné posílení ochrany zaměstnanců.

„Zdraví našich zaměstnanců má nejvyšší prioritu. Postaráme se o to, aby zde nalezli bezpečné prostředí, až produkci a logistiku opět navýšíme,“ řekl člen představenstva značky Volkswagen Andreas Tostmann. Dodal, že zkušenosti koncern čerpá z Číny, kde mezitím skoro všechny jeho tamní továrny obnovily výrobu.

Skupina Volkswagen vlastní celkem 12 značek. Patří mezi ně značky osobních aut Volkswagen, Audi, Seat, mladoboleslavská Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a také užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati. Koncern kvůli koronaviru uzavřel továrny nejen v Německu, ale i jinde v Evropě včetně Česka a Slovenska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme