Kožené sedačky a nablýskaná kapota. Poláci představili dárek pro Toma Hankse

Majetek oscarového amerického herce Toma Hankse čítá stovky milionů dolarů. Obdarovat někoho tak bohatého něčím originálním asi není jednoduché. V Polsku ale s neobvyklým nápadem přece jen přišli. Koupili mu „malucha“. Legendárního Fiata 126p, kterého se v Polsku od začátku 70. let prodalo přes tři miliony kusů. A Toma Hankse dárek nadchnul.

Bielsko-Biała Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní odhalení "malucha", který na podzim doputuje k Tomu Hanksovi.

Slavnostní odhalení "malucha", který na podzim doputuje k Tomu Hanksovi. | Foto: Agencja Gazeta/Dawid Chalimoniuk | Zdroj: Reuters

Tom Hanks byl loni na dovolené v Budapešti, na ulicích tam narazil na pár starých oprýskaných „maluchů“ a z legrace se s nima vyfotil na svůj instagramový účet, jak se do nich dobývá. Tím probudil obrovské nadšení v městě Bielsko-Biała nedaleko Těšína, kde se skoro 40 let polské Fiaty vyráběly. Místní Hanksovi jednoho „malucha“ nabídli.

"V maluchovi jsou takové typické detaily. Jak je člověk uvidí, má hned slzu v oku. Jsem tím vším nadšená. Je neuvěřitelné, že si spolu s Tomem Hanksem píšeme. Vidím, jak tomu také nemůže uvěřit," popisuje autorka nápadu Monika Jaskólská.

 

I got a new car! Hanx

Příspěvek sdílený Tom Hanks (@tomhanks),

Fiata, kterého Tom Hanks dostane, vyrobili před 43 roky, prošel kompletní renovací, uvnitř je potažený kůží a jeho bílý lak se blýská, jako by právě sjel z linky. Na jeho představení se v Bielsko-Białé přišly podívat davy lidí a místní Hanksovi také uspořádali narozeninový večírek.

Tom Hanks si auto skutečně převezme. Americký herec už Polákům, především těm v Bielsko-Białé, věnoval několik vzkazů. "Ahoj všichni, díky za večírek, jsem šťastný člověk. Nemůžu se dočkat, až budu ten úžasný polský komunistický Fiat řídit. Budu se o něj dobře starat!“ Do Spojených států miniaturní Fiat odpluje lodí na podzim.

"Maluch" pro Toma Hankse má 43 let, přesto ale vypadá, jako by právě sjel z výrobní linky. | Foto: Agencja Gazeta/Dawid Chalimoniuk | Zdroj: Reuters

Nešlo jen o legraci. Tom Hanks díky „maluchovi“ pomohl dětské nemocnici. Paní Jaskólská nejdřív sháněla na auto peníze od dárců na internetu. Potřebovala 8,5 tisíce złotých, tedy asi 50 tisíc korun. Peněz se sešlo dost, nejvíc nabídl polský jezdec rallye a fanoušek „maluchů“ Rafał Sonik. Tom Hanks se ale rozhodl z vlastních peněz vybranou částku zdvojnásobit a podpořit tak dětskou nemocnici v Bielsko-Białé. A navíc oznámil, že se tam rád přijede co nejdřív osobně podívat.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme