Kybernetický útok přerušil výrobu v závodech Honda. Automobilka nezaznamenala únik informací

Výrobní aktivity japonské automobilky Honda Motor v pondělí narušil kybernetický útok. Firma byla kvůli počítačovému viru ve své interní síti nucena dočasně přerušit výrobu v některých závodech. Informovala o tom v úterý agentura Kjódó s odvoláním na představitele podniku.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost Honda Motor Company vyrábí osobní a nákladní auta a motocykly | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Honda kvůli útoku mimo jiné pozastavila provoz všech výrobních závodů v Severní Americe a přerušila produkci motocyklů v Indii. Většina továren již výrobu obnovila, mimo provoz však stále zůstávají závody na výrobu aut v americkém Ohiu a v Turecku i dvě továrny na výrobu motocyklů v Indii a v Brazílii, píše list Financial Times.

„Pracujeme na minimalizaci dopadů a na úplném obnovení fungování výroby, prodeje a vývojových aktivit,“ uvedla automobilka. Upozornila rovněž, že v souvislosti s útokem nezaznamenala žádný únik informací.

Experti podle listu Financial Times již delší dobu varují, že japonské podniky jsou snadno zranitelné útoky hackerů, protože řada šéfů stále nepřikládá zajištění kybernetické bezpečnosti dostatečný význam.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme