Mezinárodní závod veteránů. 160 historických vozidel z 11 zemí vyrazilo z Václavského náměstí

Z pražského Václavského náměstí v pátek odstartovalo při slavnostním zahájení automobilového závodu legend Rallye Praha Revival 2017 celkem 160 posádek historických vozů. Posádky jsou z 11 zemí. Nejstarší vůz pochází z roku 1967. Závod bude pokračovat z Prahy směrem na Kladno, Litoměřice a Most. Cíl sedmého ročníku závodu je opět v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Závod oslavuje legendy, je to projev uznání. Jedná se o závodníky, kteří vítězili před dvaceti třiceti lety. Jde o to, aby se na tabuli cti vytáhla jména, která tam neprávem nejsou,“ řekl Oldřich Vaníček z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

Přestože start byl na Václavském náměstí, závodníci se shromažďovali v Radotíně, odkud jeli do centra Prahy. „Tolik aut by se sem ani nevešlo,“ řekl Vaníček.

Na startu byly zahraniční i české posádky. „My jedeme vozidlem z roku 1986 Škoda Favorit. To je vlastně nejmladší vůz, kterým se dá ještě v této kategorii jet,“ řekl závodník Vladimír Malina. Favorit je v čase poslední vůz, který pořadatelé připustili na start. „Byli jsme proto penalizováni už 200 trestnými body, ale to na trase doženeme,“ řekl Malina. Na voze neprováděla posádka žádné úpravy, je to sériově vyráběný vůz.

Vozy startovaly ve zhruba třicetivteřinových intervalech. V jednu chvíli mohlo být na náměstí maximálně 60 vozidel. „Tato sportovně-společenská událost trvá tři dny, takže dnes první etapa končí před půlnocí v severních Čechách,“ řekl Vaníček. Závodníci následně budou brázdit severozápad země a v neděli 30. dubna dorazí do pražského Radotína.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme