Problém s airbagy. Škoda Auto svolává do servisu na tři tisíce majitelů svých aut

Automobilka Škoda Auto svolává do servisu 3 367 automobilů, které by mohly mít problém s airbagy umístěných u řidiče. Svolávací akce se týká modelů Fabia, Karoq, Kodiaq, Octavia, Rapid a Superb vyrobených mezi lednem a srpnem 2018, řekla mluvčí Škoda Auto Simona Havlíková.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 18:47 26. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Auto loni dodala svým zákazníkům rekordních 1,200.500 aut, což je o 6,6 procenta více, než v roce 2016. | Foto: Škoda Auto | Zdroj: Škoda Auto

„Airbagy by se v případě aktivace nemusely nafouknout dostatečně rychle, což by při dopravní nehodě mohlo vést k nedostatečné ochraně,“ řekla Havlíková.

Šéf Škody pro Česko: Elektromobilem to do Chorvatska v nejbližší době půjde těžko, do Alp bez problémů

Číst článek

Servis tak musí vadný airbag vyměnit. Jeho výměna zabere přibližně půl hodiny a je zdarma. „Všichni majitelé dotčených vozů byli písemně informováni,“ řekla Havlíková.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,25 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme