Na 100 tisíc lidí, desetitisíce motorek. Legendární Harley-Davidson oslaví 115. výročí v Česku

Česká republika se bude příští léto otřásat pod hukotem desetitisíců amerických motorek Harley-Davidson z celého světa. Právě Česko si kromě domovského Milwaukee tato známá značka vybrala jako místo pro oslavy 115. výročí od svého založení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký výrobce motocyklů v roce 2018 oslaví 115. výročí v Česku.Své příznivce o tom informovali 20.6. na tiskové konferenci. | Zdroj: ČTK

Pořadatelé odhadují, že začátkem července příštího roku přijede do Česka na oslavy výročí Harley-Davidson víc než 100.000 lidí. Akce je určena nejen fanouškům značky, ale i ostatním nadšencům do motorek a nabídne taky pestrý doprovodný program.

Hlavní program plánují organizátoři v Praze na holešovickém výstavišti. Sejdou se ale i na jiných místech, třeba na Karlštejně, Konopošti nebo v Kutné hoře.

„Vyjednávání o přidělení pořádání bylo velice náročné a složité. Trvalo dva roky. Museli jsme připravit hodně detailní projekt, museli jsme splnit řadu kritérii, to znamená prezentovat ikonické místo, takové, které má dobrou dostupnost a infrastrukturu," vysvětluje pro Radiožurnál Martin Heřmanský ředitel Harley-Davidson pro střední Evropu.

Drsní motorkáři

„Není to o tom vypadat tvrdě, to ne. Ale každý se tváří uvolněně, že odhodí všechny starosti za hlavu a jede si volně," říká muž, kterému říkají Hellboy.

Na závěr ještě prozradí, jak se při jízdě na Harleyi cítí: „Člověk prostě někam jede, a i když nedojede, protože se změní okolnosti, nebo plány, tak se cítí volně."

To postupně potvrzují skoro všichni nadšenci do těchto krásných amerických motorek. Jsou mezi nimi právníci nebo třeba elektrikář. A na Harleyi nejezdi výhradně jen muži.

„Jízdy si umíme užívat všichni stejně, takže přibýváme. Ženský motorkářky jsou pořád ženský, takže se baví o šminkách, o nákupech, ale i o tom, kdo kde byl, co zažil, co se které přihodilo při jízdě," dodává mladá plavovlasá Katka.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme