Už jen každé páté prodané auto v Německu je na naftu. Popularita dieselu v zemi dlouhodobě klesá

Jen necelých dvacet procent z aut prodaných za poslední měsíc v Německu je poháněných naftovým motorem. Oznámil to německý úřad pro motorová vozidla KBA. Podíl jejich prodejů je na dlouholetém minimu. Pokles zájmu o vznětové motory je v sousední zemi dlouhodobým trendem.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Už jen každé páté prodané auto v Německu je na naftu (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Ještě minulý rok v létě tvořila auta na naftový pohon asi 28 procentní podíl z prodaných automobilů v Německu. V letošním červenci už je to ale v zemi jen necelých dvacet procent.

Vodík je budoucnost, hlavní ekologický problém jsou třicet let stará auta, říká Peleška z Toyoty

Číst článek

Německý deník Handelsblatt ve své analýze uvádí, že se od těchto vozidel odklání hlavně soukromí zákazníci, zatímco firmy si je pořizují kvůli výhodným státním subvencím.

Šéf automobilky Volkswagen Herbet Diess rovnou vyzývá, aby vláda od této podpory upustila a podnikatele vedla k nákupu elektroautomobilů.

Jejich podíl na trhu stabilně roste a značky jako Mercedes-Benz nebo Audi už oznámily, že za pár let už nic dalšího než vozidla na elektřinu vyrábět nebudou.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme