Papežovo unikátní Lamborghini má nového majitele. Vůz vydražili v aukci za 18 milionů

Bílé Lamborghini Huracán patřící papeži Františkovi má nového majitele. Unikátní model automobilu se prodal v aukci za 715 tisíc eur, v přepočtu za 18,2 milionu korun. Výtěžek z dražby půjde na charitativní účely. Informovala o tom v neděli agentura AFP. Papeže dostal vůz od italské automobilky loni.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František a bílý model vozu Lamborghini Huracán, který dostal od italské automobilky | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Papež loni v listopadu darovaný sportovní vůz posvětil a na kapotu přidal svůj podpis. Automobil v papežských barvách bílé a zlaté nabízela v Monaku v dražbě britská aukční společnost Sotheby's.

Cena vozu byla podle katalogu odhadována mezi 250 tisíci a 350 tisíci eur, nakonec se ale automobil prodal za cenu dvakrát vyšší. Identitu kupce aukční síň nezveřejnila.

Částka bude použita na financování rekonstrukce obydlí, náboženských prostor a veřejných budov v irácké oblasti Ninive s cílem pomoci válkou postiženým křesťanům „znovu najít své kořeny a důstojnost".

Kromě toho plánuje Vatikán podpořit italské sdružení, které pomáhá obětem prostitučních gangů, a dvě italské organizace působící v Africe.

Papež je na neobvyklé dary zvyklý. V minulosti již obdržel například motocykl značky Harley-Davidson, následně jej rovněž poslal do charitativní aukce.

Motocykl Harley-Davidson, kterému požehnal a který podepsal Františkův předchůdce, papež Benedikt XVI. Později ho dostal právě papež František | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme