Dříve sloužilo zločincům, teď bude pomáhat a chránit. Policie nově disponuje služebním Ferrari

Dopravní policie začne od pondělka využívat vozidlo Ferrari F142-458 Italia, sloužit má především při boji s mezinárodními ilegálními závody. V tiskové zprávě to v pondělí uvedl policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Vozidlo policie zajistila jako majetek pocházející z trestné činnosti, náklady spojené s úpravami vozidla pro potřeby policie vyšly na 300 000 korun. Ferrari bylo deset let uskladněno, jeho zprovoznění stálo 130 000 korun.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozidlo bude sloužit na celorepublikovém útvaru a počítáme s jeho nasazením proti těm nejagresivnějším pirátům českých silnic. Jeho potenciál můžeme využít i při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území projíždějí do sousedních zemí. Škála úkolů, které vozidlo bude plnit, je skutečně široká, uvedl šéf dopravní policie Jiří Zlý.

Praha se zbavuje autovraků. Uspořádala dražbu odtažených vozidel, ke kterým se majitelé nehlásí

Číst článek

V roce 2019 policie registrovala asi 30 nelegálních závodů, které měly trasu i přes území České republiky. V těchto případech se jedná o obdobná vozidla s extrémním výkonem, kterým nemohou plně konkurovat běžná hlídková vozidla, doplnil Vinčálek.

Vozidlo je podle Vinčálka jedním z mnoha, které jsou každý rok zajištěny jako majetek pocházející z trestné činnosti. Ferrari ale podle něj není nejhodnotnějším vozidlem, které bylo zajištěno.

Jen v předešlém roce jsme zabavili necelých 900 vozidel, z nichž drtivá většina je následně prodána, a z výnosů je pak saturována pachatelem způsobená škoda. Některá vozidla si ponecháváme pro plnění služebních úkolů, uvedl mluvčí.

Dodal, že zabavených vozidel má policie ve službě stovky, nejde ale o podobně luxusní vozy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme