Registr vozidel má poruchu při generování dokumentů. Plně funkční by měl být ve čtvrtek

Registr silničních vozidel se ve středu potýká s technickými problémy. Neumožňují generování a tisk dokumentů. Systém tak na úřadech umožňuje požádat o registraci zápisů a změn do registru, ale bez vydání dokladů. Plné zprovoznění systému se očekává ve čtvrtek. Informovalo o tom na twitteru ministerstvo dopravy. Některé úřady v zemi proto registr po celou středu nepoužívají.

Praha (Aktualizováno: 12:16 17. 8. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze

Registr silničních vozidel se ve středu potýká s technickými problémy (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Registr silničních vozidel se bohužel potýká s technickými problémy v rámci generování a tisku dokumentů. Systém je funkční, na úřadech lze požádat o registraci, nicméně nedojde k vydání dokumentů. Plné zprovoznění systému předpokládáme během zítřka (ve čtvrtek). Omlouváme se za komplikace,“ uvedlo ministerstvo.

Pobočky registru vozidel od pondělí částečně obnovují provoz. Kalendář rezervací je ale na měsíc plný

Číst článek

Na svém webu doplnilo, že nejde o kybernetický útok, ale problém na straně externího dodavatele.

Některé úřady proto po celou středu mají registr mimo provoz. Patří ně například úřad v České Lípě, který dopoledne na facebooku oznámil, že obdržel informaci o poruše systému, kterou je nutné odstranit.

„Z tohoto důvodu po zbytek tohoto dne, tj. středy 17. srpna bude registr vozidel na MěÚ ČL mimo provoz. Stejný problém budou mít i ostatní městské úřady, které zajišťují registr vozidel,“ uvedlo město. Úřední den pro registr vozidel zrušil pro středu i ostravský magistrát.

V registru silničních vozidel úřady evidují potřebné údaje o všech vozidlech registrovaných v Česku.

Registr silničních vozidel se bohužel potýká s technickými problémy v rámci generování a tisku dokumentů.
Systém je funkční, na úřadech lze požádat o registraci, nicméně nedojde k vydání dokumentů.
Plné zprovoznění systému předpokládáme během zítřka. Omlouváme se za komplikace.

11:06 – 17. 08. 2022

3 6

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme