Registrační značky mají novou stříbrnou známku. Objevila se už na půl milionu bílých tabulek

Všimli jste si na registračních značkách nových stříbrných známek? Objevily se už asi na půl milionu bílých tabulek. Nalepené jsou v místě, kde dřív bývala zelená emisní známka. Lepit se tam začaly dva roky poté, co ministerstvo dopravy kvůli úspoře zrušilo právě už zmiňovanou emisní nálepku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registrační značky mají novou stříbrnou známku | Zdroj: Ministerstvo dopravy

„Dříve byly tabulky registračních značek opatřeny ochranným prvkem jiného typu. Protože se po mnoha letech dělala soutěž na dodavatele značek, tak jsme nyní měli příležitost stanovit nově podmínky. Takže jsme to zahrnuli do soutěže,“ vysvětluje mluvčí resortu dopravy Tomáš Neřold.

Přehrát

00:00 / 00:00

Registrační značky mají novou stříbrnou známku. Objevila se už na půl milionu bílých tabulek. Podrobnosti zjišťoval Luděk Hubáček

Známka je umístěna na zvláštní samolepící hliníkové fólii s trojrozměrným obrazem. Podle Neřolda je to vyšší ochrana před možným zneužitím a trestnou činnosti.

Pokud řidič zjistí, že mu někdo registrační známku ukradl, měl by se obrátit na policii. „Doporučujeme tuto skutečnost ihned nahlásit na nejbližší policejní služebnu nebo na nejbližším úřadě, kde provozovatel může hlásit ztrátu či poškození,“ popisuje mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

Po dálnici až do Hradce Králové. Silničáři po letech otevřeli nový úsek D11, omezení tím nemizí

Číst článek

Upozornila také, že řidiči nesmí bez registrační značky s autem jezdit. Také ji nesmí zakrývat nebo si dočasně napsat číslo na papír a vozit ho třeba za oknem. Riskují tak pokutu až do výše 10 tisíc korun.

Nová ochranná známka byla součástí poslední soutěže na dodavatele.

„V tomto zadávacím řízení zvítězila firma SPM - Security Paper Mill, která je nyní dodavatelem značek, včetně tohoto ochranného prvku,“ doplňuje Neřold.

Za výrobu jedné tabulky teď ministerstvo dopravy platí firmě 45 korun. Cože je o 22 korun méně než si účtovala předchozí společnost.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme