Škoda Auto dočasně omezí výrobu kvůli nedostatku čipů. Odstávka se dotkne závodů v Boleslavi a Vrchlabí

Automobilka Škoda Auto omezuje kvůli nedostatku čipů tento týden výrobu. Odstávky se dotknou závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí, v Kvasinách se naopak dál vyrábí bez omezení. Na informaci týdeníku Škodovácký odborář v pondělí upozornil server Novinky.cz. Kvůli nedostatku komponentů nebude od začátku února vyrábět také kolínská Toyota.

Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výrobní hala Škody auto a.s., ilustrační foto

Pracovníci v lakovně MB B pak budou mít tento týden jen ranní směny v úterý, středu a čtvrtek | Foto: ŠKODA AUTO | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve škodováckém závodě MB I, kde se vyrábějí modely Octavia a Enyaq, budou od úterý do pátku jen ranní směny. „Stejně tak to bude ve svařovně MB I, kde se navíc pojede noční z pondělí na úterý a čtvrteční odpolední v omezeném režimu,“ uvedl týdeník.

Pracovníci v lakovně MB B pak budou mít tento týden jen ranní směny v úterý, středu a čtvrtek, úterní bude navíc v omezeném režimu.

Rozhodnutí o Gigafaktory se odkládá. ‚Není třeba jednat okamžitě,‘ tvrdí Volkswagen

Číst článek

V závodě MB II, kde se vyrábějí modely Fabia, Scala a Kamiq, odpadly všechny tři pondělní směny, ve zbytku týdne bude fungovat normálně. Pondělní směny zrušili také v lakovně MB A, zbytek týdne bude v omezeném režimu.

Směny se ruší rovněž ve Vrchlabí ve dvacetisměnném režimu na montáži převodovek a obrábění. Výroba se tam zastaví ve čtvrtek v 18.00 a začne znovu v pondělí 6. února v 18.00. Na některých dalších pracovištích, například v kalírně, budou některé směny v omezeném režimu.

„Odbory KOVO pro dotčené zaměstnance opět vyjednaly náhradu ve výši 80 procent průměrné mzdy, tedy cca denní výdělek,“ dodal týdeník citovaný serverem Novinky.cz.

V kolínské automobilce Toyota je poslední směna naplánovaná na úterý. Celková doba odstávky není známá, ale měla by to být větší část úterý. Chybí komponenty do obou modelů, které momentálně v Kolíně vyrábí, a to Aygo a Yaris.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme