Portugalsko 0:0 Česko

Po Volkswagenu omezí výrobu i Škoda Auto. Části zaměstnanců odpadly směny, o výplatu nepřijdou

Automobilka Škoda Auto kvůli přetrvávajícímu nedostatku některých dílů omezila výrobu. Chybí jí zejména čipy a polovodiče potřebné k výrobě. Na linkách se tak zastavila výroba například modelů Octavia nebo Fabia. Části zaměstnanců navíc automobilka zrušila směny. Podle mluvčí společnosti Martiny Gillichové ale o výplatu zaměstnanci nepřijdou.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Škoda

Škoda Auto omezí kvůli nedostatků některých dílů výrobu vozů (ilustrační foto) | Foto: Axel Schmidt | Zdroj: Reuters

„Kvůli výpadku dodávek polovodičů v dodavatelském řetězci celého koncernu Volkswagen bude i společnost Škoda Auto v nadcházejících měsících čelit nedostatku toho komponentu. Tento týden bylo zrušeno 16 směn. Všem zaměstnancům, kterých se tato změna týká, bude uhrazeno 85 procent mzdy,“ uvedla pro Radiožurnál Gillichová.

Volkswagen omezí provoz ve svých německých závodech. Automobilku trápí nedostatek čipů

Číst článek

S problémy se automobilka potýká od začátku roku. Za výpadkem dodávek stojí kromě růstu poptávky i pandemie koronaviru.

Kvůli nedostatků čipů ve středu oznámila omezení výroby i automobilka Volkswagen, a to ve ve třech svých německých závodech, včetně toho hlavního ve Wolfsburgu. Koncern v prohlášení uvedl, že v únoru vedle provozu v dolnosaském Wolfsburgu zkrátí preventivně pracovní dobu v závodech v Kasselu a Brunswicku. Provoz v závodě ve městě Emden nebude omezen.

Problémy s dodávkami čipů se dotkly i automobilek Ford, Subaru, Toyota, Nissan, Fiat Chrysler a dalších. Polovodičové moduly jsou srdcem elektronických systémů a mikročipů. Koronavirová pandemie nejprve poptávku po nich ze strany automobilek snížila, vedla ale k větší potřebě čipů u výrobců zábavní elektroniky a lékařských technologií.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme