SUV nech doma a nepřijdeš o holku, vzkazuje Praha lidem. Chce omezit počet velkých aut v centru

'Velkou károu ve městě nezaboduješ,' vzkazuje Pražanům magistrát hlavního města. Pomocí videa se je snaží odradit od jízdy ve velkém voze typu SUV. V metropoli by pak podle videa měli řidiči využívat spíše menší auta nebo jezdit na kole.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

'Velkou károu ve městě nezaboduješ,' vzkazuje Pražanům magistrát hlavního města a snaží se je pomocí videa odradit od koupi vozu SUV.

'Velkou károu ve městě nezaboduješ,' vzkazuje Pražanům magistrát hlavního města a snaží se je pomocí videa odradit od koupi vozu SUV. | Foto: Magistrát hlavního města Prahy

Představte si situaci, kdy marně hledáte v centru pro své velké auto místo na parkování a vaše drahá polovička mezitím stále marně čeká před místem domluvené schůzky. Nakonec vám ji vyfoukne někdo, kdo pohodlně přijel na kole. Navíc mezitím jízdou ve vysokém voze ohrozíte život malého dítěte.

Přesně tuhle situaci vykresluje video magistrátu spuštěné v rámci kampaně, která se snaží Pražany přimět, aby jízdu v centru metropole v SUV dobře zvážili.

„V žádném případě nechceme nikomu diktovat to, jaké si má koupit auto. Chceme jen lidem poskytnout informace i o odvrácené straně fenoménu SUV, aby do rozhodování mohli zahrnout více argumentů," vysvětluje náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek

„Přes vysoký nárazník SUV nevidíte, zda vám před auto nevběhlo malé dítě, obtížně hledáte parkovací místo a váš vůz v ulicích zabírá více místa, než klasický automobil combi, který má navíc často větší kufr," dodává Dolínek.

Škoda představila ve Stockholmu nové SUV. Karoq nahradí Yetiho

Číst článek

Nejde ale jen o parkování nebo bezpečnost. „Největším znečišťovatelem ovzduší v Praze je automobilová doprava. SUV patří mezi osobními vozy z hlediska ekologie k nejhorším," stojí v úvodu tiskové zprávy pražského magistrátu.

Text také připomíná nedávné skandály několika automobilek s falšováním emisních testů. „Ze strany výrobců automobilů je snaha problémy spíše zakrývat, než řešit," píše město a vyráží do boje.

V kampani s názvem Čistou stopou Prahou se obrací na potenciální kupce automobilu. Chce jim poskytnout jiné informace než ty, které se na ně valí z reklamních kampaní automobilek.

Informace o nevýhodách SUV lidé najdou na stránkách www.cistoustopou.cz a facebookovém profilu Čistou stopou Prahou.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme