Bez technické kontroly jezdí v Česku přes 1,6 milionu aut. Řidičům hrozí pokuta několik tisíc korun

Platnou technickou kontrolu nemá v Česku přes 1,6 milionu vozidel. Ukazují to statistiky ministerstva dopravy, které získal Radiožurnál. Bez ní nesmí na silnici. Pokud auta nemají platnou technickou kontrolu, hrozí řidičům několikatisícová pokuta.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autobazar, ilustrační foto

V českém registru je téměř 10 milionů vozů (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Délka platnosti technické kontroly je na červené nálepce na zadní registrační značce a také ve velkém technickém průkazu. Liší se podle typu vozu. 

Hackeři chtějí po Ředitelství silnic a dálnic desítky milionů. Organizace zvažuje, že zaplatí

Číst článek

„U osobních automobilů platí první technická čtyři roky, poté platí každá další kontrola dva roky,“ vysvětluje mluvčí ministerstva dopravy Martin Brychta.

Za jízdu s propadlou technickou kontrolou hrozí řidičům na místě dvoutisícová pokuta. Ve správním řízení je sankce o pět set korun vyšší. „Podstatnou informací je i to, že ve chvíli, kdy vozidlo není technicky způsobilé, tak nemá na vozovce co dělat a může následovat problém při řešení škodní události v rámci povinného ručení,“ varuje mluvčí Policejního prezidia David Schön.

V českém registru je téměř 10 milionů vozů. Mezi nimi osobní a nákladní auta, autobusy nebo přívěsy.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme