Hyundai staví v Koreji továrnu na elektromobily za 35 miliard korun. Ročně je opustí 200 000 vozů

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor v Jižní Koreji zahájila výstavbu nové továrny na výrobu elektromobilů v hodnotě dvou bilionů wonů (zhruba 35 miliard korun). Firma, která vyrábí automobily rovněž v České republice, tak podle agentury Reuters urychluje odklon od vozů se spalovacími motory.

Ulsan (Jižní Korea) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobíjení elektroauta, ilustrační obrázek

Hyundai staví v Jižní Koreji továrnu na elektromobily. Ilustrační obrázek | Zdroj: Pixabay | Licence Pixabay

Hyundai hodlá produkci v nové továrně spustit začátkem roku 2026. Závod bude mít roční kapacitu 200 000 elektromobilů a jeho prvním modelem bude elektrický sportovně-užitkový vůz (SUV) luxusní značky Genesis. Továrna je prvním novým závodem automobilky Hyundai v Jižní Koreji za 29 let.

Ekonom Hindls: Cena elektřiny? Procenta tu lítají vzduchem. Nikdo ale v tuto chvíli neví, co udělá trh

Číst článek

Automobilka uvedla, že sleduje náladu na trhu s elektromobily a věří, že se situace na tomto trhu bude vyvíjet příznivě, a to navzdory problémům s nedostatečnou infrastrukturou pro dobíjení vozů. Některé konkurenční automobilky přitom plány na výrobu elektromobilů omezují kvůli obavám ohledně poptávky.

Společnost Hyundai tvoří se sesterskou firmou Kia podle objemu prodeje třetího největšího výrobce automobilů na světě za automobilkami Toyota a Volkswagen.

,Teď ne, Time.‘ Republikánský senátor Scott odstoupil z boje o nominaci na amerického prezidenta

Číst článek

Automobilka Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, zatímco Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních aut u Žiliny na Slovensku.

Skupina Hyundai Motor Group, která zastřešuje značky Hyundai, Kia a Genesis, v dubnu oznámila, že plánuje do roku 2030 uvést na trh 31 nových modelů elektromobilů. Loni skupina zahájila ve Spojených státech výstavbu továrny na elektromobily a závodu na baterie v celkové hodnotě 5,54 miliardy dolarů (zhruba 127 miliard korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme