Spojené státy vydají do Japonska údajné komplice stíhaného exšéfa Nissanu Ghosna

Ministerstvo zahraničí USA se rozhodlo vydat do Japonska dva Američany, kteří čelí obviněním z toho, že loni pomohli uniknout ze země bývalému šéfovi automobilky Nissan Carlosovi Ghosnovi. Toho japonské úřady stíhají kvůli podezřením z finančních zločinů. Podle agentury Reuters to vyplývá z podání k federálnímu soudu v Bostonu, v němž oba Američané žádají o odklad svého vydání.

Washington/Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Carlos Ghosn uprchl z Japonska do Libanonu | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Michaela Taylora a jeho syna Petera Taylora zatkly v květnu americké úřady na žádost Japonska kvůli podezření z toho, že pomohli Ghosnovi s útěkem ze země, při němž byl bývalý šéf automobilky schovaný v krabici na palubě soukromého letadla.

Nečekaná změna v čele Nissanu či Renaultu. Carlos Ghosn byl obviněn z finančních podvodů

Číst článek

Ghosn se nakonec přes Turecko dostal do Libanonu, který na rozdíl od USA nemá s Japonskem dohodu o vydávání podezřelých z trestné činnosti. Exšéf Nissanu strávil v blízkovýchodní zemi svoje dětství.

Ghosn čekal v Japonsku na svobodě na soud, který měl rozhodnout o tom, zda se dopustil ve své funkci finančních podvodů. Mezi ně údajně patřilo například nesprávné uvádění výše vlastních odměn. Ghosn však obvinění opakovaně popírá a tvrdí, že jeho zatčení bylo výsledkem komplotu některých jeho bývalých kolegů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme