Volkswagen chce zlepšit stav ovzduší, motoristům nabídne přechod na ekologičtější modely

Německá automobilka Volkswagen, která stále řeší aféru falšování emisí, chce podpořit majitele starších dieselových vozů, aby přešli na ekologičtější modely a přispěli tak ke snižování znečištění ovzduší.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen

Volkswagen | Foto: zdroj: Flickr.com, Toby Jagmohan

V současné době se připravují pobídky týkající se modelů splňujících emisní normy EURO 1 až EURO 4. Finanční stánku věci však automobilka nespecifikovala. Pobídky se budou vztahovat na osobní automobily všech značek skupiny – tedy Audi, Seat, Škoda, Porsche a na užitkové vozy Volkswagen. Šéf společnosti Matthias Müller uvedl, že sada pobídek bude představena již brzy.

Manažer Volkswagenu přiznal před americkým soudem svoji vinu, hrozí mu až 7 let vězení

Číst článek

Kromě toho Volkswagen v rámci středeční dohody automobilek s německou politickou špičkou instaluje nový software do zhruba čtyř milionů modelů splňujících normy EURO 5 a EURO 6.

Volkswagen přitom stále řeší následky aféry s podvádění při emisních zkouškách. Jeden z manažerů společnosti se v pátek ve Spojených státech přiznal k podvodu. Oliveru Schmidtovi hrozí až 7 let vězení a vysoký peněžitý trest.

Spojené státy obvinily v souvislosti se skandálem 'Dieselgate' celkem osm manažerů Volksawagenu. Automobilka navíc na pokutách a odškodněních zaplatí jen v Americe v přepočtu 550 miliard korun.

Ondřej Himmer, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme