Volkswagen obnoví částečně výrobu už 20. dubna, Škoda Auto zřejmě až o týden později

Německá automobilka Volkswagen obnoví výrobu v továrně v německém Zwickau přerušenou kvůli koronaviru už 20. dubna. Firma, jejíž součástí je i česká Škoda Auto, to uvedla ve svém dstředečním sdělení. Další německé továrny a závody v Portugalsku, Španělsku, Rusku a ve Spojených státech se společnost chystá znovu otevřít od 27. dubna.

Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia, Škoda Auto | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Částečné obnovení výroby k příštímu pondělku oznámila skupina Volkswagen také na Slovensku. S obnovením výroby v Jihoafrické republice, Argentině, Brazílii a v Mexiku se podle VW počítá v květnu.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto minulý týden oznámila, že odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech prodlouží už potřetí - až do 27. dubna. Původně se měla výroba spustit v pondělí 6. dubna.

Volkswagen je podle objemu prodeje největší automobilkou na světě. Koncern má 124 továren, z toho 72 v Evropě. Škoda Auto v Česku zaměstnává téměř 34 000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme