Vybral si náhodně auto a vytlačil ho ze silnice. Muži se zákazem řízení nyní hrozí až deset let vězení

Jihlavští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiapadesátiletého řidiče, který v březnu úmyslně narazil do náhodně vybraného vozidla jedoucího před ním a vytlačil ho ze silnice. Pravděpodobně při tom byl pod vlivem alkoholu. Muž čelí obvinění ze tří trestných činů, soud ho poslal do vazby. Hrozí mu až deset let vězení. Na webu to v pátek oznámila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda, ilustrační foto

Vážně se nezranil jen díky svým řidičským schopnostem a dalších okolnostem, na které neměl obviněný muž vliv, podotkla mluvčí o řidiči poškozeného auta (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iRozhlas

Agresivita obviněného řidiče byla značná, uvedla mluvčí. „Druhý řidič i přes snahu udržet automobil na vozovce nakonec havaroval, k jeho vážnému zranění přitom nedošlo jen náhodou,“ podotkla.

Na Náchodsku srazilo auto několik lidí. Záchranáři ošetřují osm zraněných. Řidič měl asi zdravotní potíže

Číst článek

Stíhání policie zahájila kvůli zvlášť závažnému zločinu pokusu těžkého ublížení na zdraví a přečinům poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. Obviněný muž má totiž od loňského podzimu zákaz řídit auta.

„V minulosti byl již soudně trestán a v současné době je trestně stíhán v souvislosti s jinou trestnou činností. Opakovaně byl v minulosti potrestán za jízdu pod vlivem alkoholu,“ doplnila Kroutilová.

Z převráceného kamionu vyplulo do říčky u silnice 70 tisíc mladých lososů. Řidič se lehce zranil

Číst článek

Obviněný muž ve druhé polovině března jel osobním vozem od Šimanova na Jihlavsku a začal najíždět na osobní auto před sebou, jehož řidiči nepomohlo snížení rychlosti, zajetí ke krajnici ani jiné snahy o umožnění předjetí, uvedla mluvčí.

Obviněný muž pak do auta před sebou narazil ve vysoké rychlosti a tlačil ho, jeho řidiči se podle Kroutilové „přes veškerou snahu nepodařilo udržet automobil na silnici a vozidlo vyjelo do příkopu“. Vážně se nezranil jen díky svým řidičským schopnostem a dalších okolnostem, na které neměl obviněný muž vliv, podotkla mluvčí.

Agresivní řidič z místa nehody odjel, auto odstavil a odešel. Na autě vytlačeném ze silnice je škoda přibližně za 250 000 korun, další škoda vznikla majiteli vozu, ve kterém agresor jel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme