Vršovice, Řepy i Ládví. Praha chce do příštího roku vytvořit 59 míst pro nabíjecí stanice elektromobilů

Většina nových míst pro elektromobily bude rychlonabíjecích, pouze devět pak středně rychlých. V první vlně jich město vytvoří osm – za ty zaplatí 1,8 milionu korun bez DPH. V úterý o tom informoval Operátor ICT. V hlavním městě jsou momentálně nabíjecí stanice zhruba na stovce míst.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha rozšíří síť nabíjecích stanic pro elektromobily (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Rychlonabíjecí stanice budou v ulicích se silným provozem. „Tyto stanice, kde vozidla nabijete v řádu desítek minut, jsou vhodné do lokalit s vysokou četností návštěv, jako jsou například nemocnice, úřady, hlavní tahy,“ uvedl ředitel divize Smart Prague Operátora ICT Vladimír Zadina. Stanice s pomalejším nabíjením budou na záchytných parkovištích, kde lidé parkují déle.

Automobilky chtějí vytvořit síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Do tří let jich má být v Evropě 400

Číst článek

Pražští radní v úterý schválili záměr vypsat veřejnou zakázku na výstavbu osmi nabíjecích bodů. Čtyři stanice budou v blízkosti Vinohradské nemocnice, ve Vršovicích, v Řepích a na Chodově, čtyři středně rychlé nabíjecí stanice budou na záchytných parkovištích na Černém Mostě, Rajské zahradě, Ládví a v Letňanech.

Praha buduje infrastrukturu přípojných bodů, které má ve svém majetku. Následně bude místa pronajímat provozovatelům, kteří na místa dají nabíjecí stanice. Podle odhadů se v České republice v roce 2020 prodá ročně sedm tisíc elektromobilů. V současné době jich v Česku jezdí zhruba tisícovka.

Vedení hlavního města se snaží v poslední době podporovat elektromobilitu. Zastupitelé také loni v červnu schválili přidělení 950 tisíc korun radnici druhé městské části na vybudování tří dobíjecích stanic pro elektromobily. Část svého vozového parku chce vyměnit za elektromobily dopravní podnik, který Praha vlastní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme