V Česku přibyla další místa, kde platí zákaz předjíždění kamionů. Na D1 se mění značení

Ředitelství silnic a dálnic začalo rozšiřovat zákaz předjíždění pro řidiče kamionů na dálnici D1 o další úsek. Provizorní značení v sobotu rozmístili dělníci mezi Velkým Meziříčím a Jihlavou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákaz předjíždění kamionů platí na dalším úseku dálnice D1

Zákaz předjíždění kamionů platí na dalším úseku dálnice D1 | Foto: Tereza Pešoutová | Zdroj: Český rozhlas

Na úseku jsou zatím provizorní značky. „Během čtrnácti dnů provedeme výkopy základových konstrukcí dopravních značek a osadíme základové konstrukce. Během dalších čtrnácti dnů bychom měli osazovat samotné značky do patek,“ vysvětlil pro Český rozhlas Vysočina Lukáš Vonderka z dodavatelské firmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zbydou kamionům na D1 mezi Prahou a Brnem nějaké úseky pro předjíždění?

Netýká se to jenom úseku mezi Velkým Meziříčím a Jihlavou. Trvale bude značení zabetonované i mezi Jihlavou a Humpolcem nebo Velkým Meziříčím a Kývalkou, kde začal zákaz platit loni na podzim.

Při osazování značek ve středovém dělicím pásu bude omezená doprava. „Vytipovali jsme víkendy a doby mimo dopravní špičku,“ dodal Vonderka.

Celkem musejí dělníci osadit 250 značek. Kromě Velkého Meziříčí začne letos zákaz předjíždění kamionů platit i mezi Mirošovicemi a Humpolcem a prakticky tak pokryje celou D1 mezi Prahou a Brnem.

Zákaz předjíždění kamionů platí na dalším úseku dálnice D1 | Foto: Tereza Pešoutová | Zdroj: Český rozhlas

Tereza Pešoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme