Nová aplikace Zelené vlny. Zrychlí komunikaci se zpravodaji a informace pro posluchače

Dopravní zpravodajství Českého rozhlasu funguje už 46 let. Poprvé se Zelená vlna vysílala 29. září 1974. Tehdy jako pořad pro motoristy, kde dopravní hlášení byla jednou z jeho součástí. Nyní je v podstatě synonymem pro dopravní informace v rádiu a na Radiožurnálu nabízí jako jediná stanice v České republice nepřetržitý servis. Teď své služby rozšiřuje skrze novou mobilní aplikaci, kterou vypouští v beta verzi.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová aplikace Zelené vlny by měla urychlit komunikaci volajícího s dispečerem a zpřesnit lokalizaci dané dopravní komplikace

Nová aplikace Zelené vlny by měla urychlit komunikaci volajícího s dispečerem a zpřesnit lokalizaci dané dopravní komplikace | Zdroj: Zelené vlna

Redaktoři Zelené vlny při přípravě každé relace využívají mnoho různých informačních zdrojů. Jedním z nich je i nonstop dispečink na bezplatné lince 800 553 553, kde redakce dopravního zpravodajství často získává nejrychlejší dopravní informace. Na linku volají Zpravodajové Zelené vlny, kterými jsou sami motoristé přímo na silnicích.

Nová aplikace Zelené vlny by měla urychlit komunikaci volajícího s dispečerem a zpřesnit lokalizaci dané dopravní komplikace. Základní funkcí aplikace je rychlé vytočení bezplatné linky 800 553 553 kliknutím na jednu ikonu.

Vláda dala zelenou změně bodového systému, za závažné přestupky by řidičům hrozily přísnější tresty

Číst článek

Současně s hovorem aplikace odesílá do dispečinku Zelené vlny údaj o poloze volajícího, čímž výrazně zestruční a zjednoduší dialog o tom, kde se daný dopravní problém odehrává. Lokalizace události, která dosud trvala cenné sekundy, zabere jenom okamžik. Dispečer se tak může zaměřit na další důležité otázky k situaci na místě.

Zelená vlna v číslech

  • Od vzniku projektu roku 2001 se registrovalo přes 10 000 Zpravodajů Zelené vlny.
  • Ke stažení App Store i pro Android.
  • Dispečink Zelené vlny 800 553 553 ve všední dny přijme průměrně 150 hovorů. 
  • Pro Radiožurnál je to ve všední dny až 78 pravidelných hlášení. 

Kvůli této základní funkci je při prvním spuštění aplikace nutné potvrdit své telefonní číslo vložením ověřovacího kódu, který uživateli přijde v SMS zprávě. Dále už může zůstat podstatě v anonymitě. K dispozici je i registrační formulář, díky kterému se uživatel stane registrovaným Zpravodajem Zelené vlny. Tím navýší věrohodnost svých volání, současně se zapojí do Klubu Zpravodajů Zelené vlny. 

Nejenom zpravodajství 

Aplikace Zelené vlny nabízí i možnost kdykoliv si přehrát poslední odvysílané hlášení Zelené vlny Radiožurnálu. Kliknutím na jedinou ikonu si tak záznam můžete přehrát znovu a libovolně se v něm posouvat.

K dispozici jsou čtyři funkce - mapa, oznámení, přehrát hlášení a rychlé vytočení linky Zelené vlny | Zdroj: Zelené vlna

Další z dostupných funkcí jsou volitelná oznámení. Díky nim uživatel dostane upozornění na mimořádně závažné dopravní komplikace, klubové informace Zelené vlny a info Radiožurnálu a Českého rozhlasu.

K dispozici je dále pro základní orientaci mapa s dopravními informacemi. Tato funkce není hlavním záměrem aplikace a dopravní informace nabízí primárně ve zvukové podobě.

Laďte appku s námi

Nová mobilní aplikace Zelené vlny je nyní ve fázi veřejné beta verze. Oceníme vaše postřehy, zkušenosti s jednotlivými funkcemi. Stejně tak budeme rádi za náměty, co byste v aplikaci rádi našli v budoucích verzích. Ohlasy adresujte e-mailem na aplikace@rozhlas.cz.

zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme