Cena práce na rodičovské dovolené? Odborníci ji spočítali na 50 tisíc měsíčně

Práce matek a otců na rodičovské dovolené vyjde na víc než 50 tisíc korun měsíčně. Vypočítalo to sdružení Rodinný svaz České republiky, které tak chce ukázat, že péče o rodinu je nedoceněná a má malou společenskou prestiž. Podrobnosti se dočtete v Mf Dnes.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mf Dnes cituje dětskou klinickou psycholožku Ludmilu Trapkovou, podle které dnes sílí tlak společnosti na to, užívat si života a neztratit kariéru. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Pokud by rodič dostával za přípravu jídla, úklid nebo péči o dítě stejné peníze jako najatá vychovatelka nebo kuchařka, přišel by si za dvacet pracovních dní na 51 tisíc korun. Sdružení Rodinný svaz ČR k částce došlo na základě dotazníků, kdy u rodičů zjišťovalo, kolik minut denně jim zaberou zmíněné práce.

Rodičovský příspěvek by se mohl zvednout o 80 tisíc korun ročně, ale až od ledna 2020

Číst článek

Mf Dnes píše, že za běžnými činnostmi se ukrývá hned několik dovedností, se kterými by rodiče uspěli i v pracovním životopise. Například kreativita, hospodárnost, trpělivost nebo odolnost vůči stresu.

Mf Dnes cituje dětskou klinickou psycholožku Ludmilu Trapkovou, podle které dnes sílí tlak společnosti na to, užívat si života a neztratit kariéru. Rodičovská dovolená ale podle psycholožky ztraceným časem není a rodičům se vyplácí - dítě se se rychle a zdravě vyvíjí a sebevědoměji se osamostatňuje.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme