Australan cestoval nalehko. Odbavil si jen plechovku s pivem, nikdo mu ji nevypil

Člověk by si na cesty měl vzít jen to nejdůležitější. Právě tímto heslem se řídil jeden Australan, který se na let do západoaustralského Perthu zabalil opravdu minimalisticky. Jako své jediné zavazadlo si nechal odbavit jedinou plechovku exportního piva Emu. Ta nakonec dorazila, jak měla.

Perth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle fotek, které se následně objevily na australských a britských webech, si cestu plechovky neužíval jen její majitel Dean, ale i letištní personál. Plechovku – pečlivě označkovanou a označenou jako kufr – si při odbavení fotili a posílali ji vždycky daleko před všemi ostatními zavazadly, aby dostala náležitou péči. A nic se jí nestalo.

Dean pak na internet dal i video, na kterém je vidět, jak plechovka jede po pásu na výdeji zavazadel. Klip je ale jen krátký. Jak totiž Dean řekl australskému serveru Kitchen.nine, musel přestat natáčet, protože mu nějaký chlapík chtěl plechovku sebrat.

Že se s plechovkou piva ještě setká, si Dean nebyl moc jistý. Jelikož v letadle z Melbourne do Perthu seděl až vzadu, musel počkat, až vystoupí všichni před ním. Že má vyhráno, zjistil, když u pásu na výdej zavazadel uviděl smějící se lidi, kteří si tam něco fotili. I když, popsal serveru Unilad, si i tak myslel, že plechovka už bude prázdná.

Podle serveru si Australan schová pivo na pořádně horký den u sebe v západní Austrálii. Chce se údajně podělit i s kamarády. Jeden z nich byl totiž na samém začátku celého příběhu – pracuje na letišti a odbavení piva jako jediného zavazadla ho napadlo jako vtip.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme