Vrtulníkem 'na pivo'. Obyvatelé odlehlých oblastí v Austrálii létají za zábavou a do společnosti

Asi na každého přijde čas od času chuť vyrazit do společnosti a navštívit pár podniků. Prostě vyrazit na tah. Jenže jak to udělat, když nejbližší otevřený bar je desítky kilometrů daleko? Takový problém vážně řeší obyvatelé odlehlých oblastí Austrálie. A vyřešili ho. Do hospody létají vrtulníkem.

Canberra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Pro Australany třeba z málo obydlených oblastí na severu země je vrtulník asi jediná šance, jak se dostat na pivo, když je od nejbližšího podniku odděluje divočina plná jedovaté havěti a řeky plné krokodýlů.

Zakázka na nákup vrtulníků bude bez veřejné soutěže, ministerstvo osloví nejméně tři dodavatele

Číst článek

Nejedná se o úplně běžnou věc, ale rychle se tento způsob cestování za zábavou rozšiřuje. Před pár lety to byla jen kuriozita, dnes už existuje na několika místech kontinentu hned několik společností, které se vyloženě specializují na podobné akce.

Umožňují v helikoptéře obrazit za jedno odpoledne pět, šest podniků často na těch nejodlehlejších místech kontinentu.

Samozřejmě ten, kdo pije, neřídí. Zas tak odvážní ani Australané nejsou - za kniplem sedí střízlivý pilot. A ani cestující za to nemohou vzít moc rázně.

Jak říká kapitán Mike, bezpečnost je na prvním místě a obecně má každý cestující na každé zastávce povolený jen jeden drink.

A pokud to nedodrží, má problém. Nikdo hodně opilý, nebo agresivní totiž do helikoptéry nesmí a tak mu hrozí, že zůstane trčet stovky kilometrů od domova, třeba na ostrově obklopeném krokodýly.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme