Bez hvězdiček ale pod hvězdami. Švýcarský hotel bez zdí a střechy má plno

Noc pod širákem trochu jinak. Neobvyklý švýcarský hotel v Alpách nenabízí nic než postel, noční stolky a osobního číšníka. Výhled na zasněžené vrcholky hor doplňuje cinkot kravských zvonců. Přesto - nebo právě proto - má už přes 1300 rezervací. Noc zde stojí kolem 210 dolarů, tedy zhruba 5000 korun.

Curych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Není to ani tak hotel. Jde totiž jen o postel postavenou na kamenné dlažbě. Po obou stranách jsou noční stolky s lampičkami a za postelí je zeď s dřevěnou stěnou.

To je všechno. Skromné vybavení ale plně vynahrazuje velkolepá kulisa švýcarské přírody.

Kolem jsou jen hory a louky, na kterých se pasou krávy, a návštěvníky v posteli obsluhuje muž, který nalévá  vybraný alkohol. Takhle to aspoň vypadá na propagačním videu.

Noc v tomto speciálním hotelu přijde na přibližně 210 dolarů. V ceně je jak popříjezdový drink a snídaně, tak i obsluha, kterou obstarávají místní. Buď to může být farmář v gumových holinkách, nebo třeba řidič a učitel, kteří zákazníky dovedou až k pokoji.

Přitom jim přitom vypráví místní vtipy a řeknou jim i jaké by mělo být počasí. To je velmi důležité, protože hotel nemá žádnou střechu. V případě deště se ale návštěvníci můžou schovat v nedaleké alpské chatě, kde je i koupelna.

Za celým projektem stojí dvojčata Frank a Patrik Riklinovi, kteří pracují v pohostinství. Dvojice mužů se rozhodla jít proti současnému trendu ve Švýcarsku, které je známé svými luxusními horskými hotely.

Mladí „hoteliéři" už mají přes třináct set rezervací a letošní sezóna je prakticky plná. Zájemci jsou z celého světa, například ze Spojených států, Austrálie, Afriky nebo Iráku.

Martin Balucha, Jakub Wojtovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme