Tisíce Čechů musí měnit plány letní dovolené. Komplikace působí zákaz letů pro Boeingy 737 MAX

Zákaz létání Boiengů 737 MAX komplikuje letní dovolenou tisícům Čechů. Některé cestovní kanceláře už proto svým klientům mění časy a místa odletů, informuje Radiožurnál. Kvůli tomu se ale může prodražit dovolená až o tisíce korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 737 MAX. | Zdroj: Reuters

„Pro nás bylo nejpřijatelnější prodloužení termínu z původních jedenácti dnů na patnáct. Dopláceli jsme 6000 pro dvě osoby,“ řekla Radiožurnálu paní Pavlína z Uherského Hradiště. Té nelétající Boeingy 737 MAX zkomplikovaly cestu do Egypta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvůli zákazu letů pro Boeingy 737 MAX musí tisíce Čechů měnit plány letní dovolené

Třeba cestovní kanceláře Čedok, Fischer a EXIM Tours buď přesouvají odlety z menších českých letišť do Prahy, nebo posouvají časy odletů - někdy o hodiny, jindy dokonce o dny.

„Pokud někdo prodlouží svůj pobyt o 4 dny, tak není žádný důvod, proč by cestovní kancelář měla ty 4 dny hradit, protože to není vina cestovní kanceláře ani letecké společnosti. Je to něco, co nikdo nemohl předvídat a nemůžeme nést odpovědnost za to, že letecká firma postavila špatné letadlo,“ vysvětlil Radiožurnálu místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Odstavte letadla 737 MAX po celém světě, doporučil Boeing. Firmě hrozí obrovské ztráty

Číst článek

„V případě, že klient nebude schopen odletět o jeden až dva dny později, nebo si nevybere jiný zájezd, tak samozřejmě finance za již zakoupený zájezd vrátíme,“ sdělila Radiožurnálu mluvčí Čedok Hana Součková.

Pokud cestovní kanceláře peníze nevrátí, můžou se klienti podle mluvčího České obchodní inspekce Jiřího Fröhlicha obrátit na soud.

Celý rozhovor s místopředsedou Asociace cestovních kanceláří Janem Papežem si můžete poslechnout v přiloženém audiu.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme