Britský pár skončil místo Španělska v Litvě. Objednali si letištního asistenta, ten si spletl lety

Britští manželé cestující s leteckou společností Ryanair na rodinnou oslavu na Costa Brava odletěli místo do Španělska do Litvy. Do chybného letadla je posadil letištní asistent. Toho si 47letý Andrew Gore po amputaci a jeho žena Victoria trpící autismem objednali, aby se včas dostavili ke správnému letadlu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, ilustrační foto

„Byl to neskutečný zážitek, který už nikdy nechceme zažít," uvedl pár (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výprava jako z noční můry začala na letišti v Bristolu. Manželé, kteří kvůli letu brzy vstávali, po nástupu do letadla usnuli. Když se po příletu probudili, za okny nebylo Španělsko. Na displeji mobilního telefonu se objevila zpráva „Vítejte v Litvě“. Přistáli v Kaunasu. Píše o tom web polského deníku Rzeczpospolita.

Manželé o incidentu informovali zástupce společnosti Ryanair. Ti zareagovali okamžitě a zarezervovali jim let do Barcelony. Nejbližší spoj do Španělska nicméně odlétal až následující den a navíc z 200 kilometrů vzdálené Rigy. Letecká společnost tedy objednala také ubytování a transfer na letiště v sousedním Lotyšsku.

Ryanair bude z Pardubic létat do španělské Girony, chartery poletí do Černé Hory i Kalábrie

Číst článek

Na pobřeží Costa Brava manželé dorazili s více než jednodenním zpožděním. Tím ale jejich dobrodružství neskončilo – až o dva dny později dostali svá zavazadla.

„Byl to neskutečný zážitek, který už nikdy nechceme zažít. Naše rodina se bála, že jsme nemocní, a když jsme konečně dorazili, bylo nám špatně,“ uvedl pár.

Mluvčí společnosti Ryanair zdůraznil, že před odletem posádka několikrát oznámí, kam letadlo letí. Dále sdělil, že „speciální asistenční osoba z letiště Bristol“ posadila pár do špatného letadla.

Incident podle mluvčího letiště vyšetřuje správa letiště ve spolupráci s obchodními partnery. Mluvčí dodal, že doklady cestujících před nástupem do letadla kontroluje letecká společnost nebo pracovník u přepážky odbavení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme