Čekali malé dítě, přišla stoletá paní. Aerolinky opakovaně mění ročník narození z 1922 na 2022

Na letišti čekali roční holčičku, ale dorazila paní o sto let starší, líčí server BBC News potíže jedné postarší cestující. Problém tkví v rezervačním systému firmy American Airlines, který vytrvale odmítá akceptovat skutečné datum narození pasažérky. Paní Patricia, která si nepřála prozradit své příjmení, se narodila v roce 1922, ale počítače aerolinek jí je vždy změní na 2022.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 767-300 společnosti American Airlines má kapacitu 209 míst.

Problém tkví v rezervačním systému firmy American Airlines (ilustrační foto) | Foto: Petr Bušta | Zdroj: Český rozhlas

Novinář z BBC se stal náhodným svědkem takové záměny, ale cestující i posádka dokázali vzít situaci s úsměvem. „Bylo legrační, že si mysleli, že budu malé dítě, a místo toho jsem stará paní,“ prohlásila Patricia.

Aerolinky Finnair žádají cestující, aby se vážili s příručními zavazadly. Kritici mluví o stigmatizaci

Číst článek

Více než stoletá žena by si ale přála odstranit tuto chybičku, která ji dříve způsobila i perné chvilky. Například jednou nebyl personál připraven zařídit její přepravu po rozlehlém terminálu, protože očekávali malé dítě, které snadno přenesou v náručí. Pro paní ale potřebovali invalidní vozík.

Reportér BBC letěl stejným letadlem jako paní Patricia mezi městy Chicago a Marquette ve Spojených státech. „Dcera mi přes internet udělala rezervaci letenky – a počítač na letišti si myslel, že jsem se narodila v roce 2022, a ne 1922,“ vyprávěla. „Stejná věc se mi přihodila loni. Taky čekali dítě, a ne mne,“ dodala.

Sedadlo v letadle bylo zarezervováno pro dospělého, ale letištní počítačový systém zřejmě nebyl s to zvládnout datum narození v tak dávné minulosti, takže místo toho nastavil datum o 100 roků blíže.

Bývalá zdravotní sestra, která každý rok létá za příbuznými a uniká před zimou do teplejších krajů, tvrdí, že navzdory počátečnímu zmatení je personál aerolinek pokaždé přátelský a nápomocný. American Airlines neodpověděly na žádost o vyjádření.

Postarší dáma cestovala sama až do 97 let. „Mám teď nějaké problémy se zrakem, tak bych nechtěla být odkázaná sama na sebe,“ řekla Patricia, kterou provázela dcera. Létat ji stále baví a už se těší na příští let na podzim. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme