Záchranáři i ministerská letka pátrali po českém turistovi. Na túře mu došly síly, přečkal noc v Tatrách

Dvě desítky záchranářů i letka slovenského ministerstva vnitra se od pondělního večera zapojily na Slovensku do pátraní po dvaasedmdesátiletém českém turistovi, kterého pohřešoval jeho kamarád. Vyčerpaného turistu, jenž přečkal noc v přírodě, v úterý našli členové horské záchranné služby, která informovala, že muž neutrpěl žádné zranění.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská horská služba pátrala po českém turistovi, který se při túře vyčerpal a nezvládl dojít do údolí

Slovenská horská služba pátrala po českém turistovi, který se při túře vyčerpal a nezvládl dojít do údolí | Zdroj: Horská záchranná služba Slovensko

Horskou službu požádal o pomoc turistův přítel v pondělí večer poté, co se mu s kolegou nepodařilo spojit. Čech, který se vydal na túru po hřebeni Nízkých Tater s plánovaným návratem do údolí, měl patrně vybitý mobilní telefon. Z tohoto důvodu se podle horských záchranářů nepodařilo telefon lokalizovat.

Pět lidí zahynulo při sesuvu laviny v Rakousku. Oběťmi jsou podle rakouské policie Češi

Číst článek

V noci na úterý vyrazilo do terénu sedm záchranářů se služebními psy. Do rána sice prozkoumali všechny sestupové trasy z jednoho z vrcholů v pohoří, turistu se jim ale najít nepodařilo.

V úterý časně ráno pokračovalo v hledání 17 záchranářů a letka ministerstva vnitra. Značně vyčerpaného turistu našli záchranáři na značené stezce nedaleko vesnice Liptovský Ján. Členové horské služby muže snesli do údolí a následně odvezli do zařízení, kde byl ubytován.

Podle horské záchranné služby se během túry turista vyčerpal a zdržel při přechodu polomu a míst s vysokou kosodřevinou. Vzhledem k tomu, že neměl svítilnu, v nočních hodinách sestoupil do neschůdného terénu, kde přečkal noc.

Ráno pak začal pomalu pokračovat dál po značené stezce, byť jeho přesun byl vzhledem k předchozí celodenní túře a noci strávené při nízké teplotě značně komplikovaný. Záchranáři turistovo rozhodnutí postupovat v pochodu označili za správné, muž tím urychlil svou záchranu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme