Dostali jste se na dovolené v Chorvatsku do potíží? Zavolejte českému konzulovi

Na koho se obrátit, kdybyste na dovolené v Chorvatsku třeba přišli o doklady nebo se dostali do problémů s policií? O pomoc můžete požádat české konzuly, kteří mají během letní sezony své kanceláře přímo na pobřeží - v Rijece a ve Splitu. Užitečné informace pro vás od konzula Pavla Duchoně přímo ve Splitu zjistil Radiožurnál.

Od zpravodaje z místa Split Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český konzul sídlí přímo v centru Splitu, na promenádě Riva. | Zdroj: Wikimedia Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Ve Splitu přímo na rohu promenády, která se jmenuje Riva, sídlí konzulární jednatelství českého velvyslanectví v Záhřebu – a českým turistům je k dispozici už nyní.

„Konzulární jednatelství je otevřeno od 15. června do 15. září,“ říká konzul Pavel Duchoň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český konzul ve Splitu Pavel Duchoň pro Radiožurnál popsal pomoc, kterou může poskytnout českým turistům v nouzi.

A upozorňuje, že pomoci může v jakékoli nepříjemné situaci, například když na dovolené přijdete o občanský průkaz nebo cestovní pas. „(Naší) hlavní náplní je vystavovat náhradní cestovní doklady pro české turisty,“ vysvětluje Duchoň.

„Dále poskytujeme konzulární služby občanům, kteří se ocitnou v nouzi a potřebují kontaktovat příbuzné, jsou zranění či v případě tragické události jako úmrtí,“ dodává.  

Turisté, kteří potřebují pomoc, se mohou obrátit na následující telefonní čísla: 

  • nouzová linka konzulárního jednatelství ve Splitu +385 916 12 16 60; linka je v nepřetržitém provozu
  • případně od července na stejnou linku konzulárního jednatelství v Rijece +385 916 12 15 60.

Když už budete v chorvatské Dalmácii a potřebujete pomoc českého konzula, můžete volat bez mezinárodní předvolby: 916 12 16 60. Číslo najdete i na stránkách ministerstva zahraničí, kde se proklikáte na český zastupitelský úřad v Chorvatsku.

Na stejném místě najdete i kontakt na druhé konzulární jednatelství v Rijece na Istrii. To začne fungovat v červenci a bude otevřené až do konce srpna.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme