Britská cestovní kacelář ‚z preventivních důvodů‘ evakuuje 300 klientů z hotelu v egyptské Hurghadě

Britská cestovní kancelář Thomas Cook v pátek oznámila, že se z preventivních důvodů rozhodla v egyptském letovisku Hurghada evakuovat všech svých 301 klientů z hotelu Steigenberger Aqua Magic. Několik hostů začalo mít zdravotní potíže a tento týden v hotelu za nejasných příčin zemřel britský pár. Informovala o tom agentura Reuters. V hotelu je i několik českých turistů.

Hurghada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurgháda v Egyptě | Foto: Štěpán Macháček

Devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší manželka Susan, která v cestovní agentuře podle britského serveru The Independent pracovala, zemřeli v úterý, což byl sedmý den jejich desetidenní dovolené.

‚Neštěstí, které se může stát kdekoliv.‘ Rodina Čecha, kterého zabil žralok, se vrátila do Česka

Číst článek

S párem byla na dovolené také jeho dcera Kelly Ormerodová (40) se svou rodinou. Ta uvedla, že její otec zemřel před jejíma očima v hotelovém pokoji a matku pak doprovázela při převozu do nemocnice, kde zemřela. Zesnulí manželé byli podle Ormerodové v dobrém zdravotním stavu. Dcera rovněž prohlásila, že chce znát příčinu úmrtí svých rodičů.

Srdeční selhání

Nemocnice v Hurghadě uvedla, že pár zemřel přirozenou smrtí. Místní úřad v Hurghadě na twitteru sdělil, že muž zemřel v důsledku srdečního selhání. Žena podle úřadu omdlela, byla odvezena sanitkou do nemocnice a po 30 minutách pokusu ji oživit zemřela. Byla nařízena pitva a těla budou následně přepravena do Británie, napsala AP.

Kancelář Thomas Cook jako důvod evakuace hostů uvedla, že obdržela informace o tom, že se několik hostů v hotelu potýkalo se zdravotními problémy. Bližší podrobnosti nesdělila. Cestovní kancelář Thomas Cook naposledy hodnotila hotel v červenci, kdy získal 96 procent.

Čeští turisté

Čím později, tím levněji. Češi své dovolené přesouvají mimo hlavní sezónu

Číst článek

V hotelu jsou ubytováni také čeští turisté. Několik klientů tam má CK Fischer. „Klienti se z dovolené zítra vrací domů. Naše delegátka s nimi mluvila, všichni jsou naprosto v pořádku a s žádnými problémy se nesetkali," uvedl v pátek mluvčí Jan Bezděk. V následujících dnech do tohoto hotelu podle něj žádní další klienti nemíří.

CK Blue Style má v hotelu ubytované dva klienty, kteří jsou dle informací od delegáta v pořádku a změnu hotelu ani dřívější návrat nepožadují. Podle českých CK tento hotel patří k nejlépe hodnoceným v celém letovisku Hurghada a ze strany klientů na něj nejsou stížnosti.

Klienti cestovní kanceláře Thomas Cook dostali možnost ubytovat se v jiném hotelu nebo se předčasně vrátit domů. Agentura AP s odkazem na nejmenovaný egyptský zdroj uvedla, že v době smrti dvou Britů bylo v pětihvězdičkovém hotelu ubytováno 550 Britů a dále občané Německa, Itálie a Belgie. Lidé, kteří si již u britské cestovní kanceláře koupili do hotelu Steigenberger Aqua Magic zájezd v období nadcházejících čtyř týdnů budou mít možnost vybrat si jiný hotel.

per, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme