Britská cestovní kacelář ‚z preventivních důvodů‘ evakuuje 300 klientů z hotelu v egyptské Hurghadě

Britská cestovní kancelář Thomas Cook v pátek oznámila, že se z preventivních důvodů rozhodla v egyptském letovisku Hurghada evakuovat všech svých 301 klientů z hotelu Steigenberger Aqua Magic. Několik hostů začalo mít zdravotní potíže a tento týden v hotelu za nejasných příčin zemřel britský pár. Informovala o tom agentura Reuters. V hotelu je i několik českých turistů.

Hurghada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurgháda v Egyptě | Foto: Štěpán Macháček

Devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší manželka Susan, která v cestovní agentuře podle britského serveru The Independent pracovala, zemřeli v úterý, což byl sedmý den jejich desetidenní dovolené.

‚Neštěstí, které se může stát kdekoliv.‘ Rodina Čecha, kterého zabil žralok, se vrátila do Česka

Číst článek

S párem byla na dovolené také jeho dcera Kelly Ormerodová (40) se svou rodinou. Ta uvedla, že její otec zemřel před jejíma očima v hotelovém pokoji a matku pak doprovázela při převozu do nemocnice, kde zemřela. Zesnulí manželé byli podle Ormerodové v dobrém zdravotním stavu. Dcera rovněž prohlásila, že chce znát příčinu úmrtí svých rodičů.

Srdeční selhání

Nemocnice v Hurghadě uvedla, že pár zemřel přirozenou smrtí. Místní úřad v Hurghadě na twitteru sdělil, že muž zemřel v důsledku srdečního selhání. Žena podle úřadu omdlela, byla odvezena sanitkou do nemocnice a po 30 minutách pokusu ji oživit zemřela. Byla nařízena pitva a těla budou následně přepravena do Británie, napsala AP.

Kancelář Thomas Cook jako důvod evakuace hostů uvedla, že obdržela informace o tom, že se několik hostů v hotelu potýkalo se zdravotními problémy. Bližší podrobnosti nesdělila. Cestovní kancelář Thomas Cook naposledy hodnotila hotel v červenci, kdy získal 96 procent.

Čeští turisté

Čím později, tím levněji. Češi své dovolené přesouvají mimo hlavní sezónu

Číst článek

V hotelu jsou ubytováni také čeští turisté. Několik klientů tam má CK Fischer. „Klienti se z dovolené zítra vrací domů. Naše delegátka s nimi mluvila, všichni jsou naprosto v pořádku a s žádnými problémy se nesetkali," uvedl v pátek mluvčí Jan Bezděk. V následujících dnech do tohoto hotelu podle něj žádní další klienti nemíří.

CK Blue Style má v hotelu ubytované dva klienty, kteří jsou dle informací od delegáta v pořádku a změnu hotelu ani dřívější návrat nepožadují. Podle českých CK tento hotel patří k nejlépe hodnoceným v celém letovisku Hurghada a ze strany klientů na něj nejsou stížnosti.

Klienti cestovní kanceláře Thomas Cook dostali možnost ubytovat se v jiném hotelu nebo se předčasně vrátit domů. Agentura AP s odkazem na nejmenovaný egyptský zdroj uvedla, že v době smrti dvou Britů bylo v pětihvězdičkovém hotelu ubytováno 550 Britů a dále občané Německa, Itálie a Belgie. Lidé, kteří si již u britské cestovní kanceláře koupili do hotelu Steigenberger Aqua Magic zájezd v období nadcházejících čtyř týdnů budou mít možnost vybrat si jiný hotel.

per, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme