Hurgada, Marsa Alam a další, Egypt umožní od 1. července návrat turistů do některých letovisek

Egypt od 1. července obnoví plánované mezinárodní lety a otevře zahraničním turistům nejméně koronavirem zasažené resorty. S odvoláním na sdělení vlády v Káhiře o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Břetislav Tureček

Pandemie způsobená koronavirem zastavila egyptský turistický sektor, který tvoří zhruba pět procent jeho hrubého domácího produktu (HDP). V březnu severoafrická země ve snaze zpomalit šíření koronaviru pozastavila pravidelné mezinárodní lety a zavřela restaurace, hotely a kavárny.

Dotazník na letišti, lékaři v hotelech. Start turistické sezony v Řecku bude doprovázet řada opatření

Číst článek

Letiště jsou nadále využívána jen k vnitrostátním a repatriačním letům, v květnu se však egyptské hotely s omezenou kapacitou opět otevřely, byť zatím jen pro domácí turisty.

Podmínkou dalšího uvolňování bude důsledné dodržování přísných hygienických opatření. Otevřít by se tak nyní opět měla letoviska Šarm aš-Šajch a Dahab na Sinajském poloostrově, letoviska Hurgada a Marsa Alam na Rudém moři a Marsa Matrúh na pobřeží Středozemního moře.

Uvolněna v následujících dvou týdnech mají být i další protikoronavirová opatření, obchody budou mít otevřeno o hodinu déle a o hodinu se zkrátí trvání nočního zákazu vycházení.

Ve zhruba stomilionovém Egyptě se nákaza koronavirem podle středečních dat potvrdila u 38 284 lidí, z nichž 1342 zemřelo. V uplynulých dvou týdnech nově nemocných stále přibývá o více než 1000 denně.

Egyptská vláda nyní také zvažuje, že nechá v koronavirem nejméně zasažených provinciích od července otevřít mešity, uskutečnit se také mají závěrečné středoškolské zkoušky. Veřejné pláže a parky zůstanou do konce června zavřené.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme