Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí stávkou, vadí jim monstrózní fronty

Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí, že od 1. srpna vstoupí do stávky na protest proti organizaci přijímání návštěvníků. Ta u kultovní pařížské památky podle odborů „vytváří občas monstrózní fronty".

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eiffelova věž | Foto: flickr.com, Creative Commons Attribution 2.0 Generic, gckwolfe

Stávkovou pohotovost od uvedeného data vyhlásily dva odborové svazy, GCT a FO, sdělil v pondělí agentuře AFP Denis Vavassori za odboráře CGT z Eiffelovy věže.

Eiffelova věž

Eiffelova věž, představující symbol Paříže a celé Francie, je jedním z nejnavštěvovanějších míst v metropoli. V roce 2016 na ni zavítalo více než 5,8 milionu návštěvníků. O dva roky dříve jich bylo dokonce více než sedm milionů, což zůstává rekordem, poznamenala AFP.

Rozhodnutí zvýšit od poloviny července z 20 na 50 procent podíl vstupenek v předprodeji s časově otevřenou rezervací označil za „dobrou věc".

Organizace návštěvníků, kterou zajišťuje provozní společnost Eiffelovy věže SETE, „vytváří občas obrovské fronty a často zcela nevyrovnaně", uvedla odborová ústředna ve svém prohlášení. Na vině je podle CGT rozhodnutí vedení SETE vyhradit přístup přes severní pilíř návštěvníkům s vstupenkami z předprodeje a druhý pilíř všem ostatním.

V obou frontách se tak projevují značné rozdíly: výtah určený návštěvníkům se vstupenkami z předprodeje jezdí občas skoro prázdný, zejména v málo využívaných hodinách večera a brzkého odpoledne, zatímco u druhého pilíře se vytvářejí fronty, v nichž se čeká až tři hodiny.

Naopak v časových úsecích, které se těší vysoké poptávce, není vyhrazený výtah s to zvládnout příval návštěvníků se vstupenkami z předprodeje, a tak jsou lidé nuceni čekat „často déle než hodinu" proti naplánovanému času návštěvy.

Odbory navrhují povolit všem návštěvníkům přístup oběma pilíři, s prioritní frontou pro návštěvníky s předem zakoupenými vstupenkami, a posílit tým v recepci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme