Koncerty, přednášky ale i výběh na kopec a jízda na koloběžce. Podívejte se, jak to žije na festivalu Banát

Rumunská vesnice Eibentál má v těchto dnech desetkrát víc obyvatel než obvykle. V oblasti, kde žijí od 19. století čeští krajané, je totiž český festival Banát.

Reportáž Banát (Rumunsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci festivalu ale nemusí jen poslouchat koncerty, nebo navštěvovat přednášky. Organizátoři třeba připravili i běžecký závod na prudký kopec Kovárna, který je přímo nad vesnicí. 

„Startuje se tady u té tyče, musíš makat nahoru a dotknout se těch vlajek nahoře,“ vysvětluje pravidla Vasil, který celou soutěž organizuje. Rekord výběhu drží Jan Graubner, vyběhl za 1:25.

V rámci festivalu organizátoři pro návštěvníky připravili ale i možnost výletu do blízkého okolí, lidé si mohou zajet třeba k řece Dunaj a prohlídnout si vápencovou jeskyni, nebo na horu Traskavec. Kulturní festival Banát v sobotu večer končí. 

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme