Horský Audioport z Ještědu: jak se mění vztah Čechů a Slováků k horám a turistice?

Lesy, chaty, pohorky a batohy. Horská turistika stále spojuje Čechy a Slováky, a proto i letošní Audioport nabídl debatu o túrach, horolezectví, ochraně přírody i horské architektuře. V tříhodinovém vysílacím bloku odvysílal také jedinečné sety hudebních projektů Leto s Monikou a Čáry života.

Ještěd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radio Wave tentokrát opustilo rozhlasové studio a nové postavilo přímo na vrcholku Ještědu.

Vysílačem na Ještědu skrz naskrz. Projděte se s Adamem Gebrianem zázemím technicistního unikátu

Číst článek

Moderátoři Veronika Ruppert a Paľo Hubinák se s Dinou Štěrbovou a Radkem Jarošem bavili o současném stavu domácího alpinismu nebo vztahu mladých lidí k horám a horolezectví. Dan Merta, kurátor výstavy a knihy Ó HORY, Ó HORY, Ó HORY, s členem ateliéru Olgoj Chorchoj Jurajem Smoleněm zhodnotili historii a kontext česko-slovenské horské architektury.

Jiří Malík, který na Ještěd přijel na kole, se zaměřil na ochranu přírody. Závěrečný blok patřil výletnicí Viktorce Hlaváčkové a milovníkovi Tater Jožo Kubánimu. Mluvili o udržitelném cestování, travel bloggingu nebo turistice jako životnímu stylu.

Všichni vystupující oblékali tematicky outdoorovou módu českých návrhářek, inspirovanou horami a skalami, jejichž fotografie byly otisknuty na funkční materiály, ze kterých je oblečení ušito. Debatám předcházel živý videostream s Adamem Gebrianem, který provedl útrobami futuristického vysílače na Ještědu. Audioport, který byl společným vysíláním Wave a slovenského Rádia_FM, bylo možné ladit v digitálním rádiu DAB+, na satelitu, v televizi a prostřednictvím webu wave.cz/live.

Radio Wave Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme