Kilimandžáro získá vysokorychlostní internet, horolezci budou moct posílat fotky i z jeho vrcholu

Horolezci na Kilimandžáru se budou moct připojit k internetu. Tanzanská vláda se totiž rozhodla zavést vysokorychlostní připojení až na vrchol hory. Pokryt sítí bude už na konci tohoto roku.

Kilimandžáro Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kilimandžáro

Ministr informací Tanzanie Nape Nnauye označil tuto událost za historickou | Foto: Sergey Pesterev | Zdroj: Pexels | Licence Pexels,©

Vysokorychlostní internetové služby umožní každému se smartphonem tweetovat, postovat na instagram nebo komunikovat přes WhatsApp při výstupu na nejvyšší horu Afriky, píše server Guardian.

Ministr informací Tanzanie Nape Nnauye označil tuto událost za historickou. „Všichni návštěvníci se nyní budou moci připojit. A to až do tohoto bodu hory,“ řekl v kempu Horombo Huts, který se nachází na trase vedoucí k vrcholu. Úplné pokrytí vysokorychlostní sítí se pak předpokládá do konce roku 2022.

Jak poukazuje Independent, Kilimandžáro nebude jedinou horou s vlastním připojením. K rychlému internetu se mohou připojit i horolezci na himálajském Mount Everestu skrze wi-fi. Díky tomu můžou sdílet fotografie a volat o pomoc v případě nouze.

Hora Kilimandžáro je důležitým zdrojem příjmů z cestovního ruchu v Tanzanii a sousední Keni. O výstup na její vrchol se každoročně pokouší přibližně až 35 tisíc lidí.

Anna Mikolandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme