Kanada 0:1 Česko

Ital odmítl ubytovat pár homosexuálů. 'Nechci v domě zvířata ani gaye,' slyšeli

Homosexuální pár se chtěl v létě ubytovat v rekreačním domě v obci Santa Maria v italské Kalábrii. Když to ovšem majitel zjistil, oznámil jim, že v domě nechce „zvířata ani gaye".

Santa Maria / Itálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská Kalábrie | Foto: Walkerssk | Zdroj: Pixabay

„Když jsem si tu zprávu přečetl, jako by na mě vylili kbelík ledové vody. Na mysli mi vytanul slavný obrázek nacistických značek na obchodech, které zakazovaly vstup zvířat a Židů,“ vylíčil novinám jeden z dvojice, která pochází z Neapole.

Výroky majitele ubytovacího zařízení v Kalábrii už odsoudila největší italská LGBT organizace Arcigay. Podle ní jde o projev homofobie a diskriminace, píše deník La Stampa.

Italská organizace gayů a leseb už požádala rezervační server Booking.com, aby inzerát na ubytování v obci Santa Maria ze své nabídky stáhl. Očekává také reakci regionálních úřadů.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme