Dovolená s čistým mořským vzduchem. Italské Bibione zakáže kouření na pláži

Italské přímořské letovisko Bibione zakáže od letošního léta kouření na celé své osm kilometrů dlouhé pláži. Příslušné nařízení má radnice schválit koncem května, informoval starosta Pasqualino Codognotto. Severoitalské Bibione začalo s bojem proti kuřákům na plážích už v předchozích letech, kdy mimo jiné zakázalo kouření v pásu pláže přímo u vstupu do Jaderského moře.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pláž v italském přímořském letovisku Bibione | Foto: Fotobanka Profimedia

„Našim zájmem není vydávat zákazy, ale dát všem hostům, kteří se rozhodnou strávit svou dovolenou v Bibione, možnost dýchat čerstvý mořský vzduch, bez zdraví škodlivých a znečišťujících látek,“ uvedl starosta. Podle něj jde o otázku respektování ostatních, a tak by podle něj neměli mít se zákazem problém ani kuřáci. Bibione chce pláž bez cigaret využít i jako lákadlo v propagační kampani.

Sdružení pro turistický ruch Bibione Live tvrdí, že nekuřácká pláž zvýší kredit letoviska u těch hostů, kteří už nyní na jeho pláže míří nejčastěji – tedy u rodin s dětmi. Bibione se tak stane prvním místem v Itálii, kde bude na všech plážích zakázáno zapálit si cigaretu.

Card

V Itálii sice už od roku 2005 platí zákaz kouření v uzavřených veřejných prostorách, restauracích a na pracovištích, ve venkovních veřejných prostorech, mezi které se počítají i pláže, však kouření zakázáno není. Bibione patří k letoviskům, která proti cigaretám u moře bojují dlouhodobě. Už před osmi lety například vyhradilo část pláže, která byla určena pro nekuřáky. V roce 2011 pak zakázalo kouření v pásu pláže od moře až po první řady slunečníků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme