Japonsko a Singapur mají nejsilnější pasy, nepotřebují víza do 190 zemí. Česko skončilo sedmé

Celosvětově nejsilnější cestovní pasy mají Japonsko a Singapur. Jejich držitelé nepotřebují předem schválená víza do 190 zemí světa. Vyplývá to z žebříčku Henley Passport Index. Ten řadí země podle svobody pohybu v zahraničí, kterou držitelům poskytují jejich cestovní doklady.

Tokio/Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký pas (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

O druhé místo mezi nejsilnějšími cestovními pasy se dělí cestovní doklady Jižní Koreje, Německa a Finska.

Trump zrušil Polákům povinná víza pro cesty do USA. Bezvízový styk platí u pobytů do 90 dní

Číst článek

Česká republika je na sedmém místě společně s Maltou. Jejich pasy umožňují bezvízové cestování do 183 zemí světa. Ještě před deseti lety byly české cestovní doklady na sedmnáctém místě.

Statistika Henley Passport Index zpracovává výstupní data vízové politiky jednotlivých zemí světa. Na jejich základě porovnává 199 cestovních dokladů světa a přístup jejich držitelů do 227 územně samosprávných celků. Za bezvízový styk index považuje stav, kdy cestující nepotřebuje před příjezdem do cílové země získat vládou schválené vízum.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme