Portugalsko 2:1 Česko

Jindřichohradecká úzkokolejka nedostala osvědčení potřebné k obnovení provozu. Dál o něj ale usiluje

Jindřichohradecké místní dráhy nedostaly očekávané osvědčení o bezpečnosti. Drážní úřad přerušil řízení. Vedení Jindřichohradeckých místních drah má nyní dvě možnosti. Odvolat se do patnácti dnů, nebo vytýkané nedostatky odstranit.

Jindřichův Hradec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úkorozchodná trať z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice

Úkorozchodná trať z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

V červnu se mají po roce a půl znovu rozjet vlaky na úzkorozchodných tratích z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a Obrataně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je reálné, aby se vlaky na jindřichohradecké úzkokolejce letos rozjely?

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, která v roce 2022 skončila v insolvenci a přišla o všechny licence, čekala tento týden na důležité osvědčení od Drážního úřadu. Ten jí ho ale nevydal.

Jindřichohradecké místní dráhy žádaly Drážní úřad o vydání takzvaného osvědčení bezpečnosti provozovatele dráhy.

Jindřichohradecké dráhy se můžou reorganizovat, schválil soud. Na představení plánu mají 120 dní

Číst článek

To je dokument, který posuzuje například to, jestli jsou v pořádku technologie pro řešení mimořádných událostí, jestli správně pracuje rozhraní pro komunikaci mezi provozovatelem dráhy a dopravcem, jak fungují bezpečnostní systémy nebo například to, jestli mají všechna elektrická zařízení platné revize.

Úřad ale zjistil, že jsou tam vážné nedostatky, proto celé řízení přerušil.

Letošní sezona v ohrožení?

Vedení Jindřichohradeckých místních drah má teď dvě možnosti. Buď se do patnácti dnů odvolá, nebo vytýkané nedostatky odstraní. Jednatel JHMD Jan Kysela uvedl, že se společnost rozhodla pro druhou možnost.

Velká část závad už je podle Kysely v tuto chvíli dokonce odstraněná, protože v poslední době se na dráze intenzivně pracuje a stav je odlišný od toho, co úředníci posuzovali.

Milan Soldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme